close
تبلیغات در اینترنت
اسیب دیدگی ها
loading...

تصویر ثابت

تصویر ثابت

وبلاگ بدنسازی شهرستان دولت اباد

اسیب دیدگی ها

آخرین ارسال های انجمن

کشش در بدنسازی

مصطفی بازدید : 810 02 / 03 / 1392 زمان : 17:3 نظرات ()

کشش بخش مهمی از یک برنامه کامل است اگر چه اکثراْ فکر میکنند کشش نوعی حرکت و تمرین است که باعث افزایش انعطاف میشود اما میتواند باعث کاهش فشار بر عضلات و از آسیب وارد بر مفاصل و تاندومها پیشگیری کند وهمچنین باعث رشد عضله شود .

اگر کشش بدرستی انجام شود میتواند از درد عضلات بکاهد و باعث افزایش قدرت عضلات شود.

زمانی که کشش را اجرار میکنید به عضلات فشار وارد نکنید و تا مرز انقباض عضله را پیش نبرید.

اکر کشش را بدرستی انجامدهیم تاعث افزایش دامنه حرکت عضلات می شود که این خود باعث رشد بهتر عضله است. چون عضله حرکات طولانی تر و کامل تری را اجرا میکند .

برای اینکه حرکت کشش اثر بهتری داشته باشد و عضلات را بهتر برای رشد تحریک کند حرکت کششی را قبل از انقباض عضله انجام دهیدو سعی کنید حرکات کششی را در فا صله بین ستهای تمرین اجرا کنید.

بنابر این برای رشد بهتر حتماْ حرکات کششی را در برنامه تمرینی خود قرار دهید.

 

اسپاسم عضلانی چیست؟

مصطفی بازدید : 1010 05 / 03 / 1391 زمان : 21:11 نظرات ()
گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند در واقع انقباض شدید و غیر ارادی یک عضله است. این گرفتگی همراه با درد شدیدی است که در محل عضله احساس میشود. 
انقباض دردناک عضله ممکن است چند ثانیه طول کشیده و مرتفع شود و یا ممکن است حتی 15 دقیقه هم طول بکشد. انقباض و حرکات غیر ارادی عضله در بسیاری اوقات در زیر پوست قابل مشاهده هستند. گرفتگی در هر عضله ای بخصوص عضلاتی که در طول مسیرشان از روی دو مفصل عبور میکنند میتواند اتفاق بیفتد. میتواند در قسمتی از یک عضله، در همه عضله یا در دسته ای از عضلات ایجاد شود. بیشترین محل های گرفتگی یا اسپاسم عضله در عضلات پشت ساق، عضلات پشت ران و عضلات جلوی ران است. اسپاسم عضله در کف پا، کف دست، بازو، شکم و حتی جدار قفسه سینه هم دیده میشود.

چه کسانی دچار گرفتگی عضله میشوند

تقریباٌ هر کسی در طول عمرش دچار گرفتگی عضله میشود. در هنگام تنیس یا شنا یا بسیاری ورزش های دیگر ممکن است است عضله شما دچار اسپاسم شود. این وضعیت در بعضی افراد بخصوص در حین ورزش بیشتر دیده میشود.


• نوجوانان، افراد با با سن بالاتر از 65 سال، افراد بیمار، چاق، کسانی که فعالیت بدنی شدیدی داشته اند و کسانی که از بعضی داروهای خاص استفاده میکنند بیشتر در معرض گرفتگی عضله هستند.
• کسانی که ورزش های استقامتی انجام میدهند مثلاٌ دو ماراتن بیشتر دچار این وضعیت میشوند. 
• گرفتگی عضله در ورزشکارانی که در فصل ورزش خود نیستند و بنابراین بدنشان آماده نیست و زودتر خسته میشود بیشتر دیده میشود. در انتهای یک فعالیت بدنی و ورزشی شدید و یا حتی بعد از 6-4 ساعت ممکن است اسپاسم ایجاد شود.
• کسانی که عضلات بدنشان تحمل فشارشدیدی را که به آن میاید ندارد دچار گرفتگی عضله میشوند.

علت گرفتگی عضله

علت عمده گرفتگی و اسپاسم عضله خستگی آن است. وقتی کاری که از یک عضله کشیده میشود بیش از توانایی آن باشد بر اثر فعال شدن رفلکس های غیر ارادی که از نخاع سرچشمه میگیرند عضله بی اختیار منقبض میشود. اگر نرمش های کششی را قبل از شروع ورزش به اندازه کافی انجام نداده باشیم احتمال گرفتگی عضله در حین یا بعد از انجام ورزش بیشتر میشود. 

ورزش در هوای بسیار گرم، تعریق فراوان و در نتیجه از دست دادن املاح بدن هم میتوانند زمینه ساز گرفتگی عضله باشند. اسپاسم و گرفتگی عضله گرچه اکثراٌ خودبخود خوب میشوند ولی اگر شدید باشند یا بطور مکرر ایجاد شوند ممکن است نشانه ای از یک بیماری باشند. بیماری های زیادی مانند بیماری های نخاع، تحریک ریشه های عصبی در کمر، تصلب شرائین، تنگی کانال نخاعی، بیماری های تیروئید، عفونت های مزمن و یا بیماری های کبدی میتوانند زمینه ساز گرفتگی عضله باشند. پس هر گاه اسپاسم، شدید شد یا بطور مکرر اتفاق افتاد باید حتماٌ به پزشک مراجعه کنید.

درمان گرفتگی یا اسپاسم عضله

فعالیت بدنی که موجب اسپاسم شده را قطع کرده و اندام را در وضعیتی قرار دهید که عضله کشیده شود و این وضعیت را آنقدر نگه دارید تا انقباض عضله رفع شود. سرمای موضعی برای رفع درد کمک کننده است.

ورزشهای مفید برای درمان کمردرد

مصطفی بازدید : 835 14 / 1 / 1391 زمان : 10:48 نظرات ()

ورزشهای مفید برای درمان کمردرد:

سعی کنید در انتخاب وانجام تمرینها با پزشک متخصص مشورت نمایید تا از کار خود  بهترین نتیجه را در بهبودی کمر و پشت به دست آورید .

1-به پشت بخوابید ، در حالی که زانوها خم شده وکف پاها بر روی زمین وکف دستها درکنار قرارگرفته اند عضلات شکم و باسن را سفت کنید و در همان حال کمر خود را بر روی زمین فشار دهید ، این وضعیت را به مدت 6 ثانیه نگهدارید بعد از 6 ثانیه عمل بازدم انجام داده و عضلات بدن را شل کنید درحالی که عضلات بدن شل می باشند به مدت12 ثانیه در همان حال بمانید سپس از بار اول تکرار کنید.

2-عین وضعیت قبل، بعد از یک  نفس عمیق یک زانو را با هر دو  دست گرفته و به طرف سینه خود ببرید ( توجه شود زانو را تا جایی  به طرف سینه ببرید که درد کمر یا پا شروع نشود ) در این حالت نگه دارید و تا 5 بشمارید و نفس را بیرون دهید سپس پا را به حالت اولیه برگردانید و عمل فوق را با پای دیگر انجام دهید................

دردهای عصب سیاتیک ودرمان آنها

مصطفی بازدید : 574 25 / 12 / 1390 زمان : 13:21 نظرات ()

 

دردهای عصب سیاتیک ودرمان آنها
امروزه عموم مردم از دردهای عصبی رنج میبرند این دردها معمولا در ناحیه کمروران ها شایع تر است. در میان بدنسازان  ودیگر شاخه های ورزش های قدرتی افراد زیادی هستند که ازاین دردها در امان نیستند. ازبارزترین دردهای عصب سیاتیک میتوان به درد درناحیه پشت ران ها اشاره کرد که این درد تا قوزک پاو تاکف پا تیر می کشد وفرد را کاملا ناتوان میکند. علت اصلی این دردها فشارآمدن برعصب سیاتیک میباشد که در اینجا به چند عامل ونحوه درمان آن اشاره میکنیم.

8 درد عضلانی بدن که نباید از آن غافل شوید

مصطفی بازدید : 296 16 / 12 / 1390 زمان : 8:8 نظرات ()

وقتی نوبت به درد عضلانی می رسد، به طور کل دو نوع درد داریم: یک درد هست که قابل تحمل است و می توانید با آن کنار بیایید و درد دیگری هم هست که به هیچ وجه نباید نادیده اش بگیرید.
اگر نتوانید این دو موقعیت را از هم تشخیص دهید، ممکن است خیلی برایتان مشکل ساز شود چون آسیبدیدگی هایی هست که اگر بطور مداوم تشدید شوند، مطمئناً نیاز به زمان استراحت طولانی مدتی پیدا می کنند.
یاد گرفتن تفاوت این دو درد، به خصوص اینکه بفهمید برای چه دردهایی باید احساس خطر کنید، به شما کمک می کنند همچنان به تمریناتتان ادامه دهید و از آسیبدیدگی ها هم دور بمانید.
حتماً یادتان باشد، مطالبی که در اینجا مطرح می کنیم، بااینکه ازجمله متداولترین موقعیت ها و مشکلات هستند، اما به هیچ وجه نمی تواند جای مشاوره با پزشک متخصص را برایتان بگیرد. اگر احساس مشکل می کنید و مطمئن نیستید چه اتفاقی برایتان افتاده است، حتماً در اولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه کرده و با او در این مورد مشورت کنید.
در زیر به 8 مورد از انواع دردهای بدن که نباید نادیده بینگاریدشان، اشاره می کنیم.
1) درد ناگهانی سر و گردن
اگر به طور ناگهانی، مخصوصاً هنگام اسکات زدن... ادامه در ادامه مطلب

آسیب و درد مچ دست

مصطفی بازدید : 590 28 / 11 / 1390 زمان : 5:0 نظرات ()

آسیبهای مچ دست کشیدگی و صدمه رباطهای مچ دست یک آسیب مچ است که در آن رباطهای مچ دست دچار کشیدگی و گاهی پارگی می شوند. در این آسیب دیدگی استخوانهای مچ دست صدمه ای نمی بینند. پیچ خوردگی مچ دست می تواند ناشی از حرکات تکرار شونده و یا ضربات و کشیدگی های مچ باشد.
در شکستگی مچ دست یک یا چند استخوان مچ دچار شکستگی می شوند. در ساختار مچ دست 8 استخوان کوچک که در دو ردیف افقی 4 تایی ردیف شده اند وجود دارند که این 8 استخوان در بالا به استخوانهای ساعد و در پائین به استخوانهای کف دست توسط رباطها اتصال دارند.

علل صدمات مچ دست

- مهمترین علت صدمات مچ دست سقوط بر روی زمین بصورتی است که روی کف دست بیافتیم.

- همچنین علت مهم دیگری که سبب آسیب مچ دست بخصوص در زنان می شود انجام حرکات مداوم و تکراری است که روی مچ اعمال می شود و سبب بورسیت مچ و سندرم تونل مچ دست می شود که در ادامه به آنها اشاره می شود.

نشانه های آسیب دیدگی مچ دست.............

بقیه درادامه مطلب

گرفتگی های عضلانی

مصطفی بازدید : 274 28 / 11 / 1390 زمان : 4:0 نظرات ()

مقادیر غیر طبیعی مواد معدنی معمولاً نشانه نوعی بیماری در بدن است . مقدار كم پتاسیم می تواند به علت استفراغ ، مصرف مدرهای استروئید و شیرین بیان ، اسهال یا بیماریهایی كه بر جذب و نگهداری پتاسیم موثرند ، باشد . در صورت تشخیص كمبود منیزیوم ، حتماً باید یك بررسی كامل درباره علت این نقصان انجام داد. مقدار كم یا زیاد كلسیم در خون هیچگاه نمی باشد.

در صورت وجود كلسیم غیر طبیعی در بدن باید به بیماریهای روده ، كلیه یا غدد پاراتیروئید شك كرد . همچنین با مصرف بیش از حد ویتامین d نیز مقادیر غیر طبیعی كلسیم مشاهده می شود ............


بقیه درادامه مطلب

اهمیت شناخت درد و نقش آن در رشد

مصطفی بازدید : 309 25 / 11 / 1390 زمان : 9:0 نظرات ()

معمولاً هر کسی به اندازه درک و دانش خود از هر گفته و یافته‌ای برداشت و بهره‌برداری می‌کند. این اصل در مورد تمرینات هم می‌تواند صدق کند. اینکه چطور به یک روش تمرین نگاه کنید خیلی مهم و اثرگذار است. پورتر کوترل از اصل تمرین غریزی و برداشت شخصی‌اش حرف می‌زند.
مشغول تمرین در هر سبکی اعم از دوره حجم، دوره مسابقه تمرین شوک‌دهنده یا ... که باشم در هر حال تمرینات خود را به روش غریزی دنبال می‌کنم. واژه غریزی برای من مفهومی خاص و ویژه دارد. اکثر مردم فکر می‌کنند تمرین غریزی یعنی اجراء هر آنچه که دلتان می‌خواهد برای من تمرین غریزی یعنی عملی کردن آنچه که فکرش هم برایم غیرممکن بوده است.
غریزه‌ام به من می‌گوید که به محض ورود به باشگاه دقیقاً چه خواهم کرد. هر جلسه ابتدا با انجام چند ست گرم‌کردنی و سپس ۲ ست سنگین. انجام می‌دهم اینها برای ایجاد انگیزه در

نسخه‌ ورزشی برای کمردرد

مصطفی بازدید : 309 24 / 11 / 1390 زمان : 5:0 نظرات ()

این روزها كمتر كسی را می‌توان پیدا كرد كه از كمردردهای مزمن رنج نبرد و به دنبال راهی برای رهایی از این دردها نباشد...

علل کمردرد چیست؟

مصطفی بازدید : 321 24 / 11 / 1390 زمان : 4:0 نظرات ()

کمردرد ممکن است حاد یا مزمن باشد. کمر درد حاد معمولا4 تا 6 هفته طول مى کشد. کمردرد مزمن برای طولانى مدت ادامه مى یابد و حتى در مواردىممکن است تمام طول عمر فرد ادامه یابد......
.
بقیهدرادامه مطلب

تقویت كمر و كاهش كمر درد

مصطفی بازدید : 2217 24 / 11 / 1390 زمان : 4:0 نظرات ()

ورزشهایی برایتقویت کمر کاهشدردهای کمر با ورزش>ورزش ا ین روزها دردهایکمر به یکی از شایع ترین شکایات مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و کلینیک هایپزشکی تبدیل شده است. از این رو، این هفته و هفته آینده شما را با چند حرکت کلیدیآشنا می کنیم که به شما کمک می کند با دردهای کمرخداحافظی کنید و آنها را به فراموش بسپارید. فرقی نمیکند جوان باشید یا پیر، در هر سنی که هستید سعی کنید با ما تمرین کنید. فراموشنکنید شعار اول ما گرم کردن بدن پیش از شروع تمرینات ورزش>ورزشی است. از این رو حتما 10 5 دقیقه با حرکت ملایم، بدنو بخصوص مفاصل را گرم کنید، سپس با شمارش، یک، دو، سه، شروع...
حرکت اول: کنج دیوار بایستید و بدون این که راستیقامتتان تغییری کند، کف هر دو دست را به دیوارهای طرفین مطابق شکل بچسبانید. سپسدر همان حالت، کل بدنتان را به دیوار نزدیک کنید بدون آن که پاهایتان از زمین جداشود. توجه داشته باشید در این حرکت تنها مفصلی که فشار زیادی را تحمل می کند، مفصلآرنج است که مرتب باز و بسته می شود. عضلاتیکه در این حرکت فوق العاده تقویت می شود، عضلهسه سر بازو و عضلات پشتی بدن است. این حرکت را 20 مرتبه و در 3 ست با فاصله یکدقیقه انجام دهید.حرکت دوم: روی یک صندلی بنشینید و مطابق شکل، کمر را به حالتخبردار حالت دهید. حال دو دست را پشت سرتان ببرید و بدون تغییر زاویه ایجاد شده،باز و بسته کنید. این حرکت برای تقویت عضلات پشت و کمر کاربرد فراوانی دارد. اینحرکت را 30 مرتبه و در 3 ست با فاصله یک دقیقه انجام دهید.حرکت سوم : به حالتخبردار بایستید. فرض کنید قرار است وزنه ای را بالای سر ببرید. دستانتان را بهاندازه 5/1 برابر شانه های خود باز کنید. حال با سرعت ملایم دست ها را بالا ببریدو دوباره پایین بیاورید. این حرکت از جمله موثرترین روش ها در تقویت مجموعه عضلات Rotator cuff یاعضلات شانه و پشت است که به اقتدار عضلات پشت و کمر کمک بسیار شایانی می کند. اینحرکت را 25 مرتبه و در 3 ست با فاصله یک دقیقه انجام دهید.فراموش نکنید فلسفهانجام این حرکات، تقویت عضلاتی (erectorspine) است که به کاهش دردهای کمری کمک قابل توجهی می کند و از آنجا که بخشاعظم دردهای کمری با انجام این ورزش>ورزش قابلکنترل و درمان است، .......................

بقیهدرادامه مطلب

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
سلام.به وبلاگ اریا خوش امدید امیدوارم که ازمطالب سایت استفاذه بهینه ببرید. سوال یا مشکل را درقسمت نظرات سایت مطرح کنید
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  نظرشمادرموردقالب جدیدوبلاگ

  ویدئوهای برتر  آمار سایت
 • کل مطالب : 223
 • کل نظرات : 41
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 808
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 56
 • بازدید امروز : 57
 • باردید دیروز : 101
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 9
 • بازدید هفته : 639
 • بازدید ماه : 2,744
 • بازدید سال : 17,020
 • بازدید کلی : 837,306
 • کدهای اختصاصی
  کسب درآمد